Spıce Hotel & SPA
Masajlar
Ayurveda Shirodara

Merkezi sinir sistemini olumlu yönde etkileyen ve strese dayalı semptomları, uykusuzluk ve baş ağrısını gideren eşsiz masajdır. Sıcak susam yağı kontrollü bir şekilde yavaşça “Ajna” (alın çakra) ardından “Sahasrara” (taç çakra) üzerinden akıtılarak yapılır.

Ayurveda Abhyanga

Vücudu, ruhu ve zihni olağanüstü rahatlatır. Bu geleneksel masaj, organizmadaki enerji kanallarını uyararak kan dolaşımını ve enerji akımını harekete geçirir, vücudun savunma mekanizmalarını güçlendirir ve zararlı maddelerin vücuttan atılmasını kolaylaştırır.

Geleneksel Thai Masaj

Thai masajı uygulanan için ruhen sakinlik, huzur, dinginlik, farkındalık, arınmışlık ve yenilenme, bedenen; rahatlama, derin dinlenme, güç kazancı ve tazelenme, duygusal yönden de şevkat, sevgi ve saygı almak üzerine kurulmuştur. Yağ kullanılmaz. Verdiğimiz Tayland'a özgü rahat masaj kıyafetleri giyildikten sonra ayaktan başa kadar bütün vücut baskı ve esnetme hareketleriyle masaj yapılır. Esnetme hareketlerinden dolayı "tembel yogası" olarak da adlandırılır.

Sıcak Taş Masajı

Çökelti ve volkanik olaylar sonucunda oluşan jeolojik taşların ısıtılarak vücuda uygulanması ile yapılan bu eşsiz terapi, vücudun enerji merkezlerini uyararak kalp atışı ve solunumu arttırır, dokulara esneklik sağlar, metabolizmayı hızlandırır, hücre metabolizmasında oksijen transferini arttırır.

Bali Masajı

Vücuttaki enerji noktaları üzerinde yapılan etkili baskılar, yumuşak vuruşlar ve gerekli gerinme hareketleri ile yüzeydeki kas dokusunu geçerek çok daha derinlere kadar etki eder. Bu masaj vücuttaki tüm enerji merkezlerinin dengelenmesini ve tüm iç sistemlerin birbiri ile bütünleşmesini sağlar.

Shiatsu

Japonca'da Şİ = Parmak, ATSU = Dokunmak anlamına gelmektedir. ‘’Parmakla dokunarak tedavi etmek’’ prensibine dayanan bu uygulama sırasında insan bedeninin belli kritik noktalarına el parmaklarıyla yapılan bası hareketleri uygulanır. Genel sağlık durumunun sürekliliği bakımından özellikle bazı hastalıkların tedavisinde de ek kür olarak tavsiye dilmektedir.

Refleksoloji

Vücudumuzda biriken negatif enerji ve gerginlik hissinin doğrun ayak altından yapılan masaj ile yok edilmesi olarak tanımlanır. Ayakta bulunan refleks noktaları vücutta belirli bir organa karşılık geldiğinden kaybettiğimiz enerjiyi, kan dolaşımını dengeye sokarak yorgunluğu ortadan kaldırır. Ayak masajı mide, bağırsak rahatsızlığı, kalp hastalığı ve sinir sıkışmalarını önler.

Aroma Terapi

Eski Çin, Mısır ve Hint uygarlıklarından beri uygulanan bu yöntem bitkilerin saf aroma yağları ile yapılmaktadır. Bu yağlar bitkilerin kök, reçine, yaprak ve çiçek kısımlarından elde edilir. Hem zihinsel hem de fiziksel yararları bulunmaktadır. Çeşitli bitkilerden elde edilen bu uçucu öz yağların vücut açısından çok olumlu etkileri vardır. Sakinleştirici, canlandırıcı, toksin atıcı, ağrı giderici, hücre yenileyici, uyarıcı, kas gevşetici, uykusuzluk giderici gibi konularda kesin etkileri vardır.