İçkale Şirketler Grubu

İÇKALE Şirketler Grubunun kurucusu müteveffa Sn, Mehmet İÇKALE’nin bina inşaatları alanında bireysel müteahhit olarak edindiği geniş tecrübe ve başarıları sonucu oluşturulan şirketler grubu yakın zamanda atılımları ile Türkiye’nin öncü inşaat şirketlerinden biri olmuştur.

İÇKALE Grup 1971 yılından beri sürekli büyümekte ve farklı inşaat faaliyet alanlarında geniş tecrübe kazanmaktadır. İÇKALE Turizm İnşaat Sanayi Taahhüt ve Ticaret A.Ş. 1985 yılında faaliyete geçmiştir. İÇKALE Grup bünyesinde Ankara’da faaliyet gösteren ve inşaatı ve işletmesi tarafımızdan gerçekleştirilen, turizm işletme belgeli, 260 yatak kapasiteli 4 yıldızlı HOTEL İÇKALE 1989 yılında faaliyete geçmiştir. 2011 yılında HOTEL İÇKALE, çeyrek asırlık kalite ve tecrübesini birleştirip, yenilenerek 5. yıldızını almıştır.

Grubun ikinci oteli, finansı öz kaynaklarla, inşaatı ve işletmesi bizzat İçkale tarafından gerçekleştirilen, turizm işletme belgeli, 90 dönüm alan üzerine kurulu, 1200 yatak kapasiteli 5 yıldızlı Spice Hotel&Spa, Belek / Antalya’da 2007 yılında faaliyete geçmiştir.